Spider III Serien

Spider III Serien

En av våra mest sålda switchserier för montering på DIN-skena, tillgänglig i metall- eller plast-kapsling och även för Gigabit Ethernet. Maximalt så kan den fås med 8-portar som förutom vanliga kopparportar RJ45 även kan bestyckas med fiberportar. Tillgänglig med en rad olika godkännande för att exempelvis uppfylla kraven för applikationer på fartyg, fordon, eller inom elkraft.

- Max 8-portar totalt
- Kopparportar RJ45, 10Mbit/100Mbit/Gigabit
- Fiberportar SC/ST/LC med SFP, 100Mbit/Gigabit, multimode/singelmode
- Montering på DIN-skena
- Strömförsörjning 12/24/48VDC
- Finns med standard eller utökat temp. område

Läs mer  Kontakta Industriell IT